Skip to content Skip to footer

Uyumlama Öncesi Hazırlık

Uyumlama Öncesi Hazırlık

Uzaktan uyumlamalarımız sizinle ortak belirlenmiş saat ve günlerde gönderilmektedir.

Uzaktan Uyumlama Hazırlık İçin;

(Not: Uyumlama için yapılan hazırlıklar aynı zamanda şifa seansları için de geçerlidir.)

*Uyumlama günü, hayvansal gıda, et, alkol, sigara, ağır yemek gibi sizi enerjisel olarak yoracak etkenlerden mümkün olduğunca uzak durun.

*Uyumlamadan önce bir duş almak ve bir bardak su içmek bedeninizdeki enerjinin tazelenmesine ve enerji aktarımından daha iyi yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

*Tek başınıza, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda olmalısınız.

*Çalışmaya başlamadan önce odanızı mutlaka havalandırın mümkünse odanızdaki bütün elektrik prizlerini çekin. Sizin konsantrenizi bozacak cep telefonu vs. dışarıda bırakın.

*Varsa eğer tütsü kullanabilirsiniz, meditatif bir müzik dinleyebilirsiniz. Bana soracak olursanız, sessizlik ve dinginlik çok daha doğru bir tercih olur.

*Uyumlama sırasında rahat bir pozisyonda olmalısınız. Bir sandalyede oturun veya yatağınıza sırt üstü uzanın. Sırt üstü uzanmak çok daha iyi olur tabi önemli olan sizin rahat olmanız.

*Eğer sandalyede oturmayı tercih ederseniz ellerinizin avuç içleri yukarı bakacak şekilde dizlerinizin üzerinde tutun. Tabi gözleriniz uyumlama süresince kapalı olacak şekilde sakin bir şekilde oturabilirsiniz. Uyumlama sonrası gözlerinizi açıp normal işlerinize dönebilir siniz.

*Eğer uzanmayı tercih ederseniz; sırt üstü uzanın ve kesinlikle omurganızın dik (doğrusal) olmasına dikkat edin. Uygun pozisyon yukarıdaki resimde görüldüğü gibidir. Bir reiki hocası olarak benim tercihim, uyumlanacak öğrencinin uzanmasıdır. Tabi gene gözleriniz uyumlama süresince kapalı olacak şekilde sakin bir şekilde sırt üstü uzanabilirsiniz. Uyumlama sonrası gözlerinizi açıp normal işlerinize dönebilir siniz.    

*Rahatlayın ve birkaç defa yavaşça derin nefes alıp verin.

*Uyumlama başlangıç saatinde, uyumlanacağınız kanal ile ilgili size verilecek uyumlama niyetini birkaç kez, sesli veya içinizden söyledikten sonra,  kendinizi nefes alışverişinize bırakmanız yeterlidir. Uyumlama süresince ekstra çaba sarf etmenize gerek yoktur. Sadece, gerçekten orada olun ve deneyimleyin.


*Uyumlama (veya şifa seansı) süresince gözleriniz kapalı ve rahat bir şekilde durun.


Uyumlamalar yaklaşık 30 dk. kadar sürmektedir. Sadece rahatlayın ve deneyimi yaşayın. Uyumlama sırasında yetişmeniz gereken bir yer yok… Sadece rahatlayın.

Uyumlama (veya şifa seansı) bittikten sonra gözlerinizi yavaşça açın, bedeninizi sakince hareket ettirerek normal duruma geçin. Unutmayın! Bolca su içmelisiniz. Eğer gerekli olursa daha çok su içebilir, duş alabilirsiniz ve bedeninizi gevşetebilirsiniz.

 

Uyumlamanın gerçekleştiği gün, hemen uyumlama sonrasında, istediğiniz zaman, uyumlandığınız sisteminizle çalışma yapabilir siniz.

Uyumlama sırasında hissedebileceğiniz  bazı durumlar;

*Hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz. Eğer böyle olursa bunun için üzülmeyin bazen enerjileri hissedemeyebiliriz. Bu bir problem değildir. Sonrasında mutlaka deneyimlersiniz.

*Sıcaklık hissedebilirsiniz.

*Soğukluk hissedebilirsiniz.

*Soğuk ya da Sıcak bir hava akımı olarak hissedebilirsiniz.

*Bedeninizin çeşitli yerlerinde karıncalanma hissi oluşabilir.


*Bedeninizin üzerinde bloke olmuş alanlarda yoğun şekilde hissedebilirsiniz.

*Sevinç, Neşe, Sevgi, Ağlama ve bunun gibi hisler duyumsayabilirsiniz.

*Gözleriniz kapalı iken çeşitli renkler görebilirsiniz.

*Öz varlığınızı hissedebilirsiniz.

Önemli Not: Uyumlamalarda beklenti içerisinde bulunmanız, hissedebileceğiniz veya deneyimleyebileceğiniz şeylerden sizi uzak tutar. Beklentisizlik size deneyimler sunacaktır. Bu yüzden uyumlamaya girmeden beklentilerinizi ve tüm düşüncelerinizi bir kenara bırakmanız iyi olacaktır.

Sevgilerimle…